ارسال شده در 2 مهر 1393 توسط تارنمای محمداحمدزاده
دسته بندی: اخبار علمی

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم ، گوگل سه مرکز داده در فنلاند، بلژیک و ایرلند دارد و با این سازه جدید که نیازمند 120 مگاوات منبع تغذیه است و فضایی 44 هکتاری را به خود اختصاص می‌دهد، عملا چهارمین مرکز داده در اروپا توسعه می‌یابد.


در این مرکز داده که در سال 2017 آماده بهره‌برداری عملیاتی خواهد بود، بیش از هزار نفر مشغول به کار می‌شوند.

گوگل هم‌اکنون مرکز داده‌ای اجاره‌ای با قدرت 20 مگاوات در این کشور دارد که از اپراتور TCN اجاره کرده است.

امشاون شهری ساحلی و سردسیری است که موجب شده فرصتی بهینه برای توسعه دیتاسنترها باشد؛ از طرفی دیگر دسترسی به انرژی‌های تجدیدپذیر و گذر کابل‌های بین‌المللی اینترنت از این منطقه جزو دیگر مزیت‌های آن برای توسعهمراکز داده به حساب می‌آید.

آب و هوای خنک این شهر از هزینه‌های خنک‌سازی فضای مراکز داده می‌کاهد وبه گفته مدیر بخش توسعه دیتاسنترهای گوگل در اروپا، چنین مزیتی منجر به صرفه‌جویی 50 درصدی این کمپانی در بخش مالی می‌شود.

فیس‌بوک هم سال گذشته با توجه به هزینه‌های بالای بخش پشتیبانی از داده‌ها، مرکز داده خود را به بندر تجاری لولئا در سوئد که به گفته خودش کارآمدتر و قابلیت تحمل بیشتری دارد، منتقل کرد.

اپل هم به دنبال قطعه زمینی 40 هکتاری برای توسعه مرکز داده خود می‌گرددو مایکروسافت هم سال پیش در گزارشی عنوان کرد که مکانی وسیع را در شمال هلند برای پشتیبانی از داده‌های خود خریداری کرده است.

ارسال دیدگاه

×
خطا ...
آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است.
متوجه شدم